Bądź z nami w Izraelu i w Polsce.
Zobacz najnowsze wieści

Walizki i kapcie

O CO CHODZI?

Nazwa projektu może wydawać się dość nietypowa, jednak dokładnie określa potrzebę osób przyjeżdzających w obecnym czasie z Ukrainy do Polski, planujących kontynuować swoją podróż do Izraela. Polska jest dla nich miejscem odpoczynku, nabrania sił, posilenia się, dającym chwilowe poczucie normalności. Ich pobyt tutaj wiąże się również z ważnymi spotkaniami z konsulami w celu skompletowania dokumentacji emigracyjnej. Uchodźcy spędzają kilka dni w polskich hotelach, aby w ciszy i spokoju móc przygotować się do wyjazdu do Ziemi Izraela, ich nowego DOMU.

Wiele osób, które trafiają do nas uciekało ze stref najbardziej zagrożonych. Oznacza to, że czas na spakowanie się i możliwość zabrania z domu najpotrzebniejszych rzeczy były bardzo znikome. Emigranci – Olimowie, wyjeżdżając w pośpiechu z Ukrainy zostawiali tam również część siebie i swojej godności. Większość z nich dotarła do nas jedynie z plastikowymi torbami, do których zdążyli spakować kilka najważniejszych przedmiotów, ubrani w buty zimowe, często bardzo zniszczone po przebyciu pieszo wielu kilometrów w drodze do autobusu jadącego do Polski – to efekt dramatycznych wydarzeń ostatnich tygodni.

KTO WSPOMAGA TEN PROJEKT?

Rozdając pierwsze walizki niezbędne do odbycia podróży samolotem oraz „kapcie” – zarówno pantofle do użytku wewnętrznego jak i obuwie dostosowane do warunków izraelskich, zauważyliśmy pozytywny wpływ tych działań na naszych Podopiecznych – wyczuwaliśmy z ich strony większą pewność siebie i radość. Następnego dnia pojawił się projekt „Walizka i kapcie” oraz jego pierwszy sponsor – Hinrich z Organizacji Ebenezer Emergency Hamburg. Byliśmy ogromnie wdzięczni za wparcie tego projektu, a obdarowane osoby otrzymujące piękne walizki i zupełnie nowe obuwie początkowo nie mogły uwierzyć, że coś tak pięknego jest po prostu DLA NICH. Wkrótce organizacje Ezra International i Ebenezer Operation Exodus również dołączyły do projektu. Codziennie kolejne walizki i buty sprawiają niebywałą radość rodzinom odjeżdżającym do NOWEGO DOMU.

Wesprzyj projekt

Jeśli chcesz zaangażować się w projekt, skontaktuj się z nami lub wesprzyj nas.