Proszę, bądźcie z nami, pomagając Ukraińskim Żydom i Ukraińskim cywilom, zwłaszcza sierotom i osobom niepełnosprawnym.

Wesprzyj nas

W okresie ostatnich dwóch lat nasiliło się bardzo zainteresowanie emigracją do Izraela (aliją) zarówno ze strony osób mieszkających obecnie w Polsce, jak również Żydów pochodzenia polskiego z innych państw (m.in. Ameryki Południowej i Północnej). Osoby zgłaszające się do nas otrzymują pomoc w poszukiwaniu i kompletowaniu dokumentów potwierdzających ich pochodzenie oraz pomoc finansową w opłatach związanych z tłumaczeniem kompletów dokumentów czy pokryciem opłat archiwalnych i urzędowych. Dużo czasu poświęcamy również na mentoring w zakresie odnalezienia własnej tożsamości oraz mający na celu wyjaśnienie naszym podopiecznym procesu przejścia przez nadchodzące zmiany związane z emigracją oraz rozpoczęciem nowego życia w kraju, do którego zdążają.

Razem z naszymi podopiecznymi podróżujemy do archiwów rozmieszczonych w różnych częściach kraju, tak często podzielonego przez zabory i wojny, spędzając wiele godzin na ustalenie, gdzie znajduje się obecnie poszukiwana przez nas dokumentacja.

Wojna w Ukrainie spowodowała rozszerzenie w dużym stopniu naszych działań w obszarze pomocy humanitarnej oraz poświęcanie dodatkowego czasu z Olimami decydującymi się na emigrację do Izraela w związku z sytuacją na Wschodzie.

Dlatego potrzebujemy wsparcia w realizacji następujących celów:

  • Zapewnienie pomocy humanitarnej dla osób emigrujących do Izraela;
  • Wsparcie naszych podopiecznych w pierwszych miesiącach pobytu w Izraelu, szczególnie dla Żydów ze Wschodu;
  • Systematyczna praca nad genealogią i mentoring konkretnych rodzin;
  • Utrzymanie biura Fundacji oraz koszty księgowości.

Jeżeli chcą Państwo wesprzeć nasze działania, poniżej znajdziecie dane do przelewu bankowego.

Nazwa odbiorcy: Fundacja Simkha-Dom
Adres odbiorcy: ul. Elektoralna 13/103,00-137 Warszawa, Polska
Dane banku: Getin Noble Bank SA, Centrum Obsługi Klienta Firmowego
ul. Uniwersytecka 18, 40-007 Katowice

Numer konta (PL): 07 1560 0013 2367 2928 4591 0001
Numer konta (USD): 51 1560 0013 2292 8459 1000 0002
SWIFT (kod BIC): GBGCPLPK

Tytuł przelewu: Wpłata na cele statutowe Fundacji
W tytule można wskazać dodatkowo nazwę projektu, który chcieliby Państwo wesprzeć.

W imieniu Zespołu Simkha-Dom oraz osób, którym pomaga nasza Fundacja dziękujemy ogromnie za Państwa wsparcie dla potrzebujących, szczególnie tych, których życiu w ostatnich miesiącach zagroziły działania wojenne. Osoby, które docierają do naszego kraju oraz ci, którzy pragną, ze względu na swoje pochodzenie, znaleźć swoje miejsce w Domu-Izraelu, doświadczają z naszej strony opieki i pomocy w zaspokojeniu podstawowych potrzeb, oraz tak ważnej w obecnym czasie zachęty i nadziei na lepsze jutro. Toda Raba (heb: dziękujemy).