Bądź z nami w Izraelu i w Polsce.
Zobacz najnowsze wieści

Zaopatrzenie na podróż

JAK ROZPOCZĘLIŚMY POMOC HUMANITARNĄ?

Każdy nowy dzień dawał nam coraz większe zrozumienie potrzeb tych, którzy po kilkudniowym pobycie w Polsce wyruszają w dalszą drogę do Izraela. Początkowo zbieraliśmy używaną odzież oraz rzeczy dla dzieci. Było to bardzo praktyczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb pierwszych rodzin. Na bieżąco dokupowaliśmy bieliznę, pasty do zębów i inne produkty pierwszej potrzeby. W miarę wzrostu liczby Uchodźców, nawet do kilkuset tygodniowo, szukanie odzieży dla poszczególnych ludzi stało się niemożliwe. Zaczęliśmy ujednolicać nasze zakupy i stworzyliśmy listę potrzeb dla organizacji oraz indywidualnych osób wspierających te działania.

CO STANOWIŁO KOLEJNE WYZWANIA?

Duże wyzwanie stanowiło załatwianie pozwoleń oraz szczepień weterynaryjnych dla pupili naszych podopiecznych. Nie wyobrażali oni sobie zostawienia zwierząt, które na przestrzeni lat stały się nieodłączną częścią ich rodzin. Jeździliśmy do weterynarzy, urzędów i sklepów z transporterami dla zwierząt.

Dziękujemy osobom indywidualnym z Polski, jak również Organizacjom Ebenezer Exodus, Ezra International, Fundacji Znowu Razem, oraz przyjaciołom z Anglii, Niemiec i Holandii za wspieranie tego projektu.

Jesteśmy bardzo wdzięczni personelowi medycznemu i weterynaryjnemu oraz lokalnym urzędom za pomoc w uzyskaniu pełnej dokumentacji dla zwierząt, niezbędnej do wyjazdu.

Więcej informacji w Aktualnościach, a poniżej filmik o aktualnych potrzebach Olimów.

Wesprzyj projekt

Jeśli chcesz zaangażować się w projekt, skontaktuj się z nami lub wesprzyj nas.